Wycieczka do Warszawy

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

W dniach 24 – 26 maja 2019r Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Zakopane wspólnie z Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Zakopanem zorganizowało wycieczkę do Warszawy.

W wycieczce uczestniczyło 23 członków IPA Regionu Zakopane i Nowego Targu oraz emeryci z Zakopanego i Popradu.

Punktualnie o godz. 6.00 wyjechaliśmy z pod KPP Zakopane , dzięki temu już o godz. 13 byliśmy w Warszawie. W związku z happeningiem zorganizowanym przez młodzież na Rondzie Geullea w Warszawie ostatni odcinek trasy do Muzeum Wojska Polskiego musieliśmy pokonać pieszo. Po zwiedzeniu Muzeum Wojska Polskiego , również piechotką przez most Poniatowskiego udaliśmy się na 2 godz. zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Po tej atrakcji przejazd do hotelu Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnego w Raszynie – Falenty. Po „wypasionej” obiadokolacji był już czas wolny na spotkania w „podgrupach” lub ewentualny odpoczynek w saunie, jacuzzi i na basenie , gdyż w takie atrakcje nasz hotel był wyposażane.

W sobotę po obwitym śniadaniu i dobrej kawie czas na drugi dzień zwiedzania.

Już do hotelu przyjechała nasza przewodniczka Pani Monika , która w drodze do na Stare Miasto opowiadała mam o historii Warszawy. Po dotarciu do centrum rozpoczęło się zwiedzanie – Starego Miasta , Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza , Krakowskiego Przedmieścia i Zamku Królewskiego.

Następnie przyszedł czas na Łazienki . Zaczęliśmy od Belwederu następnie pomnik Józefa Piłsudskiego, pomnik Chopina , spacer przez całe Łazienki.

O godz. 16.30 rozpoczęło się zwiedzanie Zamku w Wilanowie wraz z ogrodami.

Jak wykazał krokomierz Jurka do tej pory wycieczkowiec przeszli już 12 km.

Po Wilanowie szybki powrót do hotelu na obiadokolację . O godz. 20.00 wyjazd na dalsze zwiedzanie – taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki w nocną panoramą Warszawy i wizyta w Centrum Handlowym „Złote Tarasy”.

Powrót do hotelu około godz. 23 .

W niedzielę po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Muzeum Poswatania Warszawskiego .

O godz. 12.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Zakopanego.

W związku z tym , że uczestnicy wycieczki byli bardzo zdyscyplinowani i punktualni

organizator zaprosił wszystkich na obiad w Książu Wielkim do restauracji „Zameczek” .

Powrót do Zakopanego o godz. 19.00 , aby każdy mógł spełnić obywatelski obowiązek z zagłosować w Wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 Tekst i zdjęcia E. Kwak

Galeria