Akcja honorowego krwiodawstwa

PIERWSZA ODSŁONA AKCJI "100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE POLICJI"

25 osób oddało ponad 11 litrów bezcennej krwi. To wyniki zbiórki przeprowadzonej z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Akcja została zorganizowana przez tatrzańskich policjantów i Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Do wzięcia w niej udziału nikogo nie trzeba było namawiać – policjanci i pracownicy policji chętnie włączyli się do akcji.

Ustawa o powstaniu Policji Państwowej została uchwalona 24 lipca 1919 roku. W tym roku przypada okrągła rocznica tego wydarzenia. Ten wyjątkowy jubileusz świętowany jest na wiele sposobów. Wczoraj 3 kwietnia, w zakopiańskiej komendzie policji odbyła się zbiórka krwi. W akcji udział wzięli policjanci, pracownicy policji, emeryci policyjni , członkowie Międzynarodowego Stawarzyszenia Policji IPA Region Zakopane oraz mieszkańcy Zakopanego. Tego dnia został zawiązany Klub Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Zakopanem. W inaugurującym spotkaniu uczestniczył Pan Mieczysław Kurek Prezes Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, który życzył naszemu Klubowi kolejnych udanych akcji zbiórki krwi.. Klub „błękitnokrwistych” już planuje kolejne akcje honorowego oddawania krwi. Ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują. Działania te mają pomóc wszystkim potrzebującym, promując jednocześnie idee honorowego krwiodawstwa wśród tatrzańskich policjantów i pracowników policji.
Za pomoc w organizacji akcji serdecznie dziękujemy ekipie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zakopanem. Wszystkim krwiodawcom dziękujemy za ich zaangażowanie. Kolejna akcja niebawem.

Oficer Prasowy KPP w Zakopanem
asp.szt. Roman Wieczorek

zdj. Łukasz Budz

 

 

 

Galeria