Wycieczka w Tatry

Wycieczka w Tatry

W dniu 08 września 2018 r Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Zakopanem  i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Zakopane zorganizowało pieszą wycieczkę w polskie Tatry pod przewodnictwem członków naszych organizacji ,  licencjonowanych przewodników kol. Emila Wygody i kol. Miłosza Martynowicza

Uczestnicy wycieczki spotkali się pod KPP Zakopane o godz. 10.00 , na spacer zdecydowało się kilkanaście osób z Krakowa i Słowacji . Krakowskim turystą przewodził   kol. Jan Kaczmarczyk Prezes Z.W.  SE i RP w Krakowie . A Słowakom kol. Peter Suchy  Przewodniczący IPA Region Poprad . Następnie  busem przejechali do wylotu Dol. Strążyskiej , jednej z piękniejszych dolin reglowych. Wycieczka rozpoczęła się przy ładnej słonecznej pogodzie.

Przewodnicy przekazali informacje o specyfice doliny , pochodzeniu nazwy, przyrodzie i ciekawszych miejscach – leśniczówka , Kominy Strążyskie , skała Edwarda Jelinka i Siklawica. Po odpoczynku na Polanie Strążyskiej uczestnicy wycieczki musieli pokonać najtrudniejszy odcinek Świeczki nad Reglami tzn. wejść na Czerwoną Przełęcz i „ zdobyć” Sarnią Skałę o wysokości 1377 m npm.

 z której można było podziwiać Giewont  , Kominiarski Wierch i kilka innych szczytów , Gubałówkę i panoramę Zakopanego. Po zejściu z Sarniej Skały nastąpiło załamanie pogody i uczestnicy wycieczki musieli założyć peleryny bądź kurtki przeciw deszczowe.

Kilka osób z kol. Miłoszem zeszło Dol. Białego do Zakopanego , natomiast pozostali w towarzystwie kol. Emila poszli na Kalatówki i do Kuźnic.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się na „posiadach” przy grillu w O.W. Leśnik w Jaszczurówce , gdzie również dołączyli uczestnicy Turnieju Pilkarskiego o Puchar Przewodniczącego IPA Zakopane.

W czasie „posiadów” była okazja do wymiany poglądów , wrażeń z odbytych imprez i zacieśnienia więzi  przyjaźni .
Opracował : Jan Szymański i Edward Kwak
Zdjęcia: Peter Suchy


Galeria