DESZCZOWY SPACER !!!

Policyjni emeryci i członkowie IPA z Zakopanego na dzień 27 września 2014 r. zaprosili na wspólny spacer po Dolinie Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich swoich kolegów z województwa małopolskiego. W programie spaceru planowane było m.in. zwiedzanie Jaskini Mraźnej i Wąwozu Kraków oraz szereg innych atrakcji, które miał zapewnić doświadczony przewodnik tatrzański a zarazem członek zakopiańskiego koła SE i RP i regionu IPA kol. Emil Wygoda.

Udział w wycieczce do Doliny Kościeliskiej zadeklarowało wielu chętnych z Zakopanego jak i zrzeszonych w kołach woj. małopolskiego. Jedyną niewiadomą była pogoda. Tradycyjnie wrzesień jest miesiącem, który turyści masowo wybierają na górskie wyprawy. Na górskich szlakach nie ma bowiem takiego tłoku jak w sezonie wakacyjnym. Pogoda jak to czasami bywa i tym razem sprawiła psikusa. Czarne chmury nad górami zapowiadały opady deszczu. Na zbiórce u wylotu doliny w Kościelisku-Kirach uczestników powitał deszcz. Pochmurna i deszczowa pogoda sprawiła, że frekwencja była niska. Nie odstraszyła ona jednak kol. Andrzeja Cholewy członka IPA Region Wadowice, który na zbiórkę zgłosił się z całą rodziną tj. żoną i córkami oraz kilku "zakopiańczyków".

Okazało się jednak, że nawet zła pogoda nie była w stanie odstraszyć prawdziwych turystów. Na szlaku spotykaliśmy tłumy turystów na których ogromne wrażenie robiła "zrujnowana" przez wiatr Halny Dolina Kościeliska. W trakcie spaceru przewodnik Emil Wygoda ciekawie opowiadał o tatrzańskiej przyrodzie, historii i spotykanych zabytkach. Po zwiedzeniu Jaskini Mraźnej nasza grupa dotarła do schroniska górskiego na Ornaku. Tutaj zrobiliśmy odpoczynek, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po zjedzeniu kanapek i napiciu się gorącej herbaty ruszyliśmy w drogę powrotną, zaliczając Wąwóz Kraków. Około godz.16.00 rozstaliśmy się z zapowiedzią, że w przyszłym roku na podobnym spacerze spotkamy się ponownie ale tym razem przy słonecznej pogodzie.

Galeria