73. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji IPMC

    Na zaproszenie Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczypospolitej Polskiej Region Mazowsze 4 członków naszego regionu wzięło udział w 73. Międzynarodowym Zlocie Gwiaździstym Policji z okazji 100-lecia Interpolu. Zlot odbył się w dniach 8-12 sierpnia br. w Zielonce pod Warszawą. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z kilku krajów Europy: Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii, Niemiec i oczywiście z Polski zrzeszonych w International Police Motor Corporation. Rajd taki odbywa się każdego roku, za każdym razem w innym kraju. Do stowarzyszenia mogą należeć osoby pełniące służbę w różnych służbach mundurowych, ich emeryci i renciści, członkowie ich rodzin oraz osoby spoza tego grona na przynależność, których władze krajowe wyraziły na to zgodę. Ideą działalności stowarzyszenia jest zrzeszenie automobilistów różnych służb mundurowych, organizowanie imprez sportowo-turystycznych i rekreacyjnych, utrzymywanie kontaktów z odpowiednikami zrzeszonych w różnych krajach i integracja jego członków, propagowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i kultury w ruchu drogowym.
   W trakcie zlotu odbył się rajd motocyklowy, międzynarodowe mistrzostwa Europy IPMC – samochód i motocykl, zawody strzeleckie i zawody w kręgle. Osoby niebiorące udziału w wyżej wspomnianych imprezach mogły w sposób zorganizowany zwiedzać Warszawę.
      Członkowie naszego regionu wzięli udział w zawodach strzeleckich i w kręgle.
W trzech z czterech konkurencji stawaliśmy na podium. W strzelaniu do rzutków Dawid zdobył I miejsce, a Marcin zajął II miejsce w konkurencji „snajper” i III miejsce w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu.
Za zajecie miejsca „na pudle” każdy uczestnik zawodów otrzymał puchar i nagrodę rzeczową.
W turnieju w kręgle z kolei bezkonkurencyjny był Robert zdobywając I miejsce indywidualnie. Pozostali nasi zwodnicy zajęli kolejne 4, 5 i 6 miejsce. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej byliśmy nie do pobicia.
    Na zakończenie zlotu odbyła się uroczysta kolacja, podczas której wręczano puchary za rywalizację w konkurencjach samochodowej i motocyklowej, odznaczenia związków zawodowych Policjantów i odznaczenia stowarzyszenia. Za udział w turnieju w kręgle nasza drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę.
    Zlot był doskonałą okazją do zobaczenia, jak funkcjonuje inne stowarzyszenie związane ze służbami mundurowymi, prezentacji mundurów policyjnych uczestników z różnych krajów, a także mundurów historycznych i przede wszystkim doskonałą okazją do poznania nowych, niezwykle ciekawych i barwnych członków IPMC.
      A może u nas warto byłoby założyć region IPMC dla wszystkich, którzy lubią motoryzację?

Galeria